Styremedlemmer

 

Vi er stolte av å presentere Memiras styremedlemmer:

 

   Jan Stenberg
Styreformann

Jan Stenberg har lang erfaring fra ledende stillinger i Ericsson, hvor han var økonomiansvarlig til han ble adm. dir. i Scandinavian Airline Systems i 1994. Han ble pensjonist i 2001, og er nå styreformann i flere telekommunikasjons- og IT-selskaper.

 
     
  Anders Ösund

Anders Ösund startet sin karriere i Investor Growth Capital i 2001. Hans nåværende stilling er direktør spesialisert i investeringer innen teknologi og medisinsk teknologi. Ösund arbeidet tidligere som analytiker i Investor AB og er spesialist på strategiske utfordringer og transaksjoner innenfor Investor ABs kjerneinvesteringer.
     
   

Thomas Eklund

 

Thomas Eklund er administrerende direktør på Stockholm-kontoret til Investor Growth Capital og er medlem av helsevesenteamet som fokuserer på europeiske investeringer. Eklund er for tiden styreformann i flere private livsvitenskapsselskaper. Han har tidligere vært ansatt i blant annet ABN Amro Capital Investments og Handelsbanken Securities Corporate Finance.

 

     
 

Andreas Göthberg

 

Andreas Göthberg er adm. dir. i OneMed Group, den største distributøren av helseprodukter i Nord-Europa. Før dette var Göthberg adm. dir. i SATS Scandinavia i 7 år. I tillegg til dette var han markedsføringsdirektør for Cloetta Fazer-gruppen som sammen med stillingene som han har hatt i Coca-Cola og Kraft Foods har gitt ham en vidstrakt erfaring innenfor salg og markedsføring i segmentet av forbruksvarer. Göthberg har en grad innenfor økonomi og administrasjon fra Handelshögskolan i Stockholm.

     
 

Bjart Dysthe

 

Bjart Dysthe studerte medisin ved Universitetet i Oslo. Han spesialiserte seg i oftalmologi i 1990 ved Universitetet i Trondheim. Har utført synskirurgi med laser ved Norsk Synskirurgi siden 1990 og har tatt videreutdanning innen refraksjonskirurgi i USA og Tyskland. Bjart er oftalmolog og kirurg.

     

 

 

Thor Brevik

 

Thor Brevik er spesialist på øyesykdommer og grunnleggeren av Norsk Synskirurgi A/S som nå er en del av Memira. Han introduserte en behandling av nærsynthet ved å utføre refraksjonskirurgi i 1987 og utførte den første øyeoperasjonen med laser i Norge i 1990. På grunn av sin enorme erfaring og kompetanse er Thor Brevik en høyt ansett taler i både USA og Europa. Thor Brevik har en grad fra Medizinische Hochschule i Hannover i Tyskland fra 1980 og en grad i øyesykdommer fra Universitetssykehuset i Trondheim. Etter videreutdannelse i USA og Tyskland har han spesialisert seg på refraksjonskirurgi og er en pioner i Norge på sitt område.

 

 

Memira AS    Fridtjof Nansens vei 2    0369 Oslo    815 00 260    info@memira.no

Klinikker: Bergen | Fredrikstad | Hamar | Kristiansand | Lillestrøm | Oslo | Stavanger | Tromsø | Trondheim | Ålesund

 

 

Velkommen til Memira, ledende innenfor laserbehandlinger med FemtoLASIK, LASIK og LASEK! Memira tror på fordelene med å behandle sin synsfeil permanent i stedet for å bruke briller eller linser. De aller fleste kan operere sin synsfeil hos Memira med øyelaser. Du kan også bli kvitt dine lesebriller eller progressive briller gjennom en øyebehandling som kalles RLE.
Memira tilbyr alle former for behandlinger som finnes innenfor øyekirurgi. Vi utfører laserbehandlinger på øyne med metodene FemtoLASIK, LASIK, LASEK, Bølgefrontsbehandling og ICL. Er du langsynt, nærsynt eller er astigmatisk (har brytningsfeil/skjeve hornhinner), kan du få hjelp hos oss med å eliminere din synsfeil gjennom en øyebehandling. Vi behandler øynene dine med laser. Memira er markedsledende i Norden og består av det som tidligere het Norsk Synskirurgi, Dansk Synskirurgi og Svenske Opticare. Besøk Memiras øyeklinikk i din by!